Şüphesiz hepimizin ortak düşüncesi zengin, müreffeh bir Türkiye arzusu

200 TL’miz 7,43 Dolar Paramız pul oluyor, Global sermeye karşısında değersiz bir kağıttan öteye gider bir yanı yok.Enflasyon ve ona bağlı zamlar almış başını gidiyor.

Zengin ile Fakir arasında makas tam boy açılırken para parayı çeker mantığı ile parası olan hiçbir üretim mekanizmasına girmeyerek Repo,Faiz,Döviz gibi yatırım araçlarından  gecede tonla para kazanıyor, parası olmayan ise o gün karnını nasıl doyuracak, evdeki çocuğuna bir tane ekmek nasıl alacak bunun hesabını yapar duruma geldi.

 Yarınlarımız yok artık sadece bugün var, bugünü çıkarabilirsek yarına Allah Kerim’dir diyerek günü bitiriyoruz.

Mutfaklarımızda tencere kaynamıyor artık. Mutfak Tüpündeki artış illallah dedirtti. Bakın 12 Kg mutfak tüpü;

Haziran’da 380 TL

Temmuz’da 433 TL

Ağustos’ta 495 TL

Eylül’de ise 550 TL

Ekim’de ne olacak bilmiyoruz.

Kira,Elektrik,Su,Doğalgaz, bunları demiyoruz bile.Ha birde akaryakıt var tabi, Akaryakıt demişken;Motorine 2 lira, benzine 3 lira zam geliyormuş.40 lirayı geçiyoruz 50 liraya koşuyoruz.Artık “Hacı 50 liralık koy”diye uzatmayacağız. “1 litre koyuver” diyeceğiz.

Zamlar toplum olarak öyle bir hale getirdi ki bizleri Kültür yozlaşması yaşayacağımız günlerin arifesindeyiz. İnsanlar kolay yollardan para kazanmanın peşine düşmüş, birçok insan bahis sitelerinden veya Tik Tok adlı sosyal medya uygulamasından para kazanmaya çalışıyor.

Tik Tok’ta koca koca insanlar 3-5 kuruş para kazanacağım diye yapmadıkları rezillik, girmedikleri kılık, yaptıkları küfürlerin haddi hesabı yok.

Şüphesiz hepimizin ortak düşüncesi zengin, müreffeh bir Türkiye arzusu. Çünkü biz ulus devletiz, Çünkü bizler bireysel kalkınmadansa topyekûn kalkınma isteyen bir toplumuz. Bazılarına göre zenginlik her ne kadar “Yağmurdan dolayı aracının yanına gidemeyen sürücünün, Tesla'yı ayağına çağırması” olsa da Bizlere göre zenginlik çocuklarımıza güvenli bir gelecek” hazırlamaktır.