Hayvanlara karşı acımasız olan, iyi bir insan olamaz!

Ülkemizde başıboş hayvan sorunundan öte ciddi bir ahlak ve merhamet sorunu var. 

Hayvanlara karşı işlenen suçlar gün geçtikçe artıyor. Ülkede hayvanlara tecavüz, işkence ve kötü muamele sorunları var. Savunmasız canlıların ayaklarını kesme, kafalarını koparma, kuyruklarını kesme, elektrik vererek işkence yapma gibi insanlık dışı davranışlar her geçen gün artıyor. Hatta evinde beslediği yılana yavru kedilerle besleyen ruh hastası caniler bile var.

Kısacası, bu ülkede insanlıktan nasibini almamış, ahlak ve merhamet yoksunu, hiçbir dinin kabul etmediği, hangi türden olduğu belli olmayan yaratıklarla karşı karşıyayız. Hayvanların da can taşıdığını, acı çektiğini unutmamak gerekir. Onlara yapılan zulüm, aslında insanlığımızdan ne kadar uzaklaştığımızın bir göstergesidir.Ülkemizde hayvana karşı bu tür insanlık dışı eylemler gerçekleşirken;Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), sokak hayvanları ile ilgili yeni düzenleme için Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişikliğe hazırlanıyor.Kanunda sokak köpeklerinin “uyutulması” seçeneğini de içeren yasa teklifini hızla Meclis gündemine getirme kararı aldı.

Kanun teklifi çalışmasını yürütecek olan AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Yara açmadan, bölmeden, parçalamadan, buradan düşmanlıklar üretmeden toplumun sesine kulak verdik. Amacımız; ortak noktaya ulaşmak ve herkesin kabul edebileceği bir çözüme ulaştırmak" değerlendirmesini yaptı.

Sokak Hayvanları kanun tasarısı tüm yönleri ile tartışılırken ;

Evinde beslediği yılanı beslemek için yavru bir kediyi önüne atanları,

Bir Kedinin kafasına şok aleti ile defalarca elektrik vererek işkence eden ruh hastasını,

Kafasına acımasızca vurarak öldürenleri,

Kuyruklarını kesenleri,

Tekme atarak öldürenleri,

Hayvanlara tecavüz edenleri,

Patilerini kesip elsiz ayaksız bırakanları,

Mamalarına zehir koyup öldürenleri,

Kırsal kesimde kurşunlayanları,

Şehirde arabası ile ezip geçenleri,

İple boğan "İNSANLARI" ne yapalım mesela?

Başıboş hayvanlara çözüm şart ama öldürmekten başka çözümler de var; barınaklar çoğaltılabilir, kısırlaştırma yapılabilir, sahiplendirilebilir.Böylelikle daha kontrollü bir yaşam hakkı sunmuş oluruz bu canlara.

Son olarak "Bir insan, hayvanların katledilmesi için örgütleniyorsa, Ruhunun derininde, kör bir karanlık vardır."