Yakutiye Belediyesi, Kurban Bayramı'nda İlçe Genelinde Temizlik ve Dezenfekte İşlemleri İçin Özel Ekipler Oluşturdu

Yakutiye Belediyesi, geleneksel Kurban Bayramı'nda ilçe merkezi ve köylerde kesilen kurbanlardan kaynaklanan atıkların hızla kaldırılması, temizlik ve dezenfekte işlemlerinin tamamlanması için özel takviye ekipler oluşturdu.

AJANS DOĞUBelediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, kurban bayramı vesilesiyle ilçenin her noktasında kesim alanlarının temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Uçar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Yakutiye Belediyesi olarak Kurban Bayramı'na özel olarak oluşturduğumuz ekiplerimizle Yakutiye’mizin merkez mahalle ve köylerimizin tamamında kurban kesimi sonrası oluşan atıkların kaldırılması, kesim yapılan alanların temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi işlemlerini ivedilikle tamamladık. Allah kurbanlarımızı ve yapmış olduğumuz tüm ibadetlerimizi kabul eylesin."

Ayrıca Uçar, büyük bir özveriyle çalışan belediye personeline teşekkür ederek bayramlarını tebrik etti. Yakutiye Belediyesi'nin bu özverili çalışmaları ilçe sakinlerinden de takdir topladı.