Türkiye-Azerbaycan Erzurum'da tek yürek oldu

Haydar Aliyev’in doğumunun 101. yılı anısına Erzurum’da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan Dostluk Konseri dinleyenleri hem duygulandırdı hem coşturdu.

AJANS DOĞU - Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 101. yılı anısına Erzurum’da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan Dostluk Konseri dinleyenleri hem duygulandırdı hem coşturdu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Devlet Flarmoni Orkestrası, Haydar Aliyev’in doğumunun 101. yılı münasebetiyle Erzurum’da bir konser verdi. İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen konsere ilgi oldukça fazla oldu. Programa; Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, 9'uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Cebi Quliyev ve davetliler katıldı.

Yapılan konuşmalarda Türkiye-Azerbaycan arasındaki dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yapılarak bunun her anlamda geliştirilmesi ve pekiştirilmesi için gayret gösterilmesi gerektiği dile getirildi. Konuşmaların ardından Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Devlet Flarmoni Orkestrası üyeleri hem Azerbaycan hem de Türkiye’den eserleri icra etti. Davetliler de zaman zaman sanatçıların eserlerine eşlik etti.