Erzurum'da 1072 Saltuklu Millet Bahçesi’nin açılışı yapıldı

Erzurum'un Yakutiye Belediyesi tarafından yapılan 1072 Saltuklu Millet Bahçesi’nin açılışı törenle yapıldı.

AJANS DOĞU - 1072 Saltuklu Millet Bahçesi’nin açılışına AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Kaymakamı Tuncay Yıldırım, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uça, Ak Parti ve MHP ilçe Başkanlar ve teşkilatları, kamu kurum müdürleri, muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandalar katıldı. Açılışta Milletvekili Öz, Başkan Sekmen ve Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın birer konuşma yaptı.Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, açılışta yaptığı konuşmada  "Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Ak Parti Erzurum İl Başkanımız, Sayın MHP Erzurum İl Başkanımız, Sayın Yakutiye İlçe Başkanımız, Saygıdeğer Teşkilat Mensuplarımız, Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarının Kıymetli Temsilcileri, Kıymetli Basın Mensuplarımız ve Kıymetli Misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz.

Göreve geldiğimiz günden bugüne dek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve yeni Yüzyılımızın vizyonu ile; Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl-İlçe Başkanımız ve Teşkilatımızla koordineli bir şekilde, herkesin ve her kesimin ayağına hizmet götürme anlayışında olduğumuzu belirtmek isterim. Desteklerini bizden esirgemeyen tüm büyüklerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Özellikle bugün açılışını yaptığımız park ve diğer hizmetlerimizde ortak hareket ettiğimiz ve bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen ve ekibine huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yakutiye Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan bu Millet Bahçesine ecdadımızın aziz hatırasına ithafen ‘’1072 Saltuklu’’ ismini verdik. Bu Millet Bahçemizde;

10.000 m2 toplam alan, 2.000 m3 hafriyat alındı, 2.500 m3 dolgu, 750 metre duvar ve ferforje, 532 adet ağaç, 40 adet kamelya, 8 adet pergole, 5.000 m2 rulo çim, 3.000 m2 sert zemin, 30 adet bank, 30 adet çöp kovası, 1 adet engelli, 1 adet normal çocuk oyun grubu, 1 adet fitness alanı, 1 adet çok amaçlı saha, 

ile donatılan ekipmanlarla Millet Bahçemizi hizmete sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı, Türkiye’mizin yeni Yüzyılının çok daha müreffeh olacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Bayrağı en ileriye taşımak için var gücümüzle gece gündüz demeden yılmadan yorulmadan çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 1072 Saltuklu Millet Bahçemizin hayırlı olmasını diliyor, bu toprakları bize yurt kılan ecdadımızı saygı ve şükranla yâd ediyoruz. Teşekkür ederim."İfadelerine yer verdi.