Demokrat Parti Erzurum İl Kongresini yaptı.

Demokrat Parti Erzurum İl Kongresi Genel Başkan Gültekin Uysal ve Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla Çatalkaya otel kongre salonunda yapıldı.

AJANS DOĞU -  Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede İl Başkanı Av. Ali Oğulcan Kaya Kongre açılış konuşmasını yaparak partililere seslendi. 

Ali Oğulcan Kaya konuşmasında; Demokrat Partinin Erzurum’da her zamankinden daha hızlı büyüdüğüne dikkat çekti, İl kongrelerinin daha büyük bir salonda olması gerekirken, Belediyeden Kongre yapılması için yer talebinde bulunmalarına rağmen kendilerine çeşitli mazeretler sunarak yer vermediklerini belirtti. 

Kongrede konuşma yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AKP Hükümetine sert sözlerle yüklenerek; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Faiz sebep enflasyon sonuç mantığı ile ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiğini, kur korumalı mevduat fonundan 746 Milyon liranın faiz olarak ödendiğini, bu ödenen paraların milletin vergisinden çıktığını belirten Uysal konuşmasının devamında ise AKP Hükümetinin ne zaman başı sıkışsa 27 Mayıs Darbesine sığındıklarını, Rahmetli Menderes ve yol arkadaşları üzerinden siyaset yaptığını, başka zaman ise “eskiler ne yapmış her şeyi biz yaptık.” diyerek ikiyüzlü davrandıklarını söyledi. Uysal Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sanatçı Levent Yüksel’in “ İmkânsız Aşk” şarkısından “Bana güvenme sakın sabıkam ihanetten” dizesindeki benzetmesi ise salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Tek adayla gidilen kongrede, Av. Ali Oğulcan Kaya yeniden İl Başkanı seçildi.