Ajans Doğu
HV
03 EKİM Pazartesi 03:51
Advert

HANGİ MAHREM? HANGİ DİN? HANGİ VİCDAN?..

Orhan Bakırcı
Orhan Bakırcı
Giriş Tarihi : 30-08-2022 20:24

Günlerdir sosyal medyada iddialar, video kayıtları ve bu iddialara karşı savunmalar. Bana hangisi inandırıcı diye sorsanız, elbette iddialar derim. Tabi bu benim şahsi yorumum. İsteyen katılır, istemeyen bildiğine inanır. 

Şimdi gelelim neden inanmadığıma. Savunmalar o kadar basit o kadar inandırıcılıktan uzak ve o kadar duygu sömürüsü ve tehdit doluki. Yazık deyip geçmemek elde değil. İddiaların hedefindeki kadın, elinde bıçakla; "Siz para kazanacaksınız diye beni yakıyorsunuz." deyip eski eşi olduğu iddia edilen adama, bir şeyler söylüyor. 

Tabi olay kamuoyuna yansıyınca hemen açıklama geldi kadından; “Başım açık şekilde Ünsal Ban tarafından gizli çekilen görüntülerim kişisel ve aile mahremiyeti hiçe sayılarak milyonlara servis edilmiştir.” Bütün olay bu değil mi? Hepsi bu kadarcık. Dibine kadar sömürü kokan bir cümle. Muhatabı olan şahıs apar topar gözaltına alındı. Bütün suç, başı açık olarak mahremin servis edilmesi. Hangi mahrem? Hangi din? Hangi vicdan?..

Bir olay düşünün, adamın biri elinde bıçak, iki kişi rahat etsin diye cinayet işlediğini bağıra bağıra haykırıyor. Ne yapacağız, kameraya aldılar diye servis edeni mi alacağız gözaltına? Normalde katili, katile azmettireni, olayı bilip gizleyeni, kim var kim yok herkesi gözaltına almak gerekmez mi?

Diyeceksinizki cinayet örneği ne alaka? Aynı mantık. Orada bas bas bağırıyor, "Siz para kazanacaksınız diye beni yakıyorsunuz." İsmini ve iktidarını kullananların, onu kullanmasına göz yumuyor. Olayın muhatabı olan eski eş, yolsuzluk iddiaları ile anılan biri. Çevirmediği dümen yok iddialara bakınca. Neden tüm bu olaylar olduğu zaman ya da bunu öğrenir öğrenmez, vekil hanım adli mercilere başvurup olayların önüne geçmedi? Eğer onu yapsaydı, bugün kendini savunmasında masumiyet arardım. Ama dediğim gibi hiç inanmadık Vekil hanım. Bence siz de eğer kendinizi savunduğunuz kadar masum ve mağdursanız, istifa edin de süreç sağlıklı ve inandırıcı işlesin. 

Bugün elinizdeki iktidar gücü, yandaş medya ve hatta gizli ortağı olduğunuz basın yayın organları ile olayı örtbas etmeye çalışabilirsiniz. Hatta adalet mekanizması ile tehdit edecek kadar ileri bile gidebilirsiniz. Ama biz kayıtlara geçsin diye yazıyoruz. Yazmaya da devam edeceğiz. Ünsal Ban gözaltına alındı. Temennimiz adalet ve hukuk çerçevesinde, hakettiği cezayı alması. Yine en büyük temennimiz; suç ortaklarının da hak ettikleri cezayı, adalet ve hukuk karşısında en ağır şekilde almaları…

Bilgiyle kalın...

YORUMLAR
ANti akp 1 ay önce
Hırsızlıklarını örtmek için bile dini sömürdüler.
Derin Okur 1 ay önce
bir ak partili olarak asla oy vermeyeceğim