Hadsize haddini bildirmek, Kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür

Sosyal Medya kullanıcılarının birçoğu bilir. Tik Tok platformunda “Erzurum’lu Hacı Dönerci” diye bir zat var. 650 bin civarı takipçiye sahip.

Bu zat Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için İnsana yakışmayan bir takım terimlerde bulundu, Hem de Atatürk’ün vefatının 85. Yıldönümü olan 10 Kasım’da.

Ne demiş atalarımız  “Gerektiği zaman, hadsize haddini bildirmek, Kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür

Evet; hadsizlik yaptın hacı efendi, yaşına, başına, sakalına bakmadan bu ülkenin Kurucu liderine hakaret ettin. Hem de Cumhuriyeti kuran bu kadim şehirde. Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına kullandığın tüm hakaretleri sana aynen iade ediyorum.

Yaşından, başından, sakalından utan, ergenler gibi 3-5 tane daha takipçi kasacağım diye yapmadığın şarlatanlık, girmediğin kılık kalmamış. Sosyal Medya Platformları  senin ne istersen onu yap ama bu Ülkenin Kurucusuna hakaret etme, küfür etme gibi bir hakkın da yok haddin değil.

Bugün bu ülkede sosyal platformları en iyi şekilde kullanarak reklamını yapabiliyorsan bu hiç şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Bakın Ortadoğu ülkelerine insanlar sosyal medya platformlarını kullanamıyorlar yasak. İnternete bile doğru düzgün erişimleri yok. Bugün o hakaretler yaptığınız kişi olmasaydı Türkiye Ortadoğu ülkeleri gibi ( İran, Irak, Suriye, Filistin, Mısır, Libya, Lübnan, Yemen ) gibi iç savaşların, kanın, gözyaşının dinmediği bir ülke olacaktı.

Be hey tarih cahili; Tik Tok’ta şov yapıp yağlarla oynamayı bırak da biraz tarih öğren.