Bu da size dert olsun Sayın Dülger

CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger Sosyal Medya hesabından paylaştığı post’la CHP’nin Erzurum’da aldığı oylardan bahsetmiş ve partisinin oyunu arttırdığını ifade etmiş.

 

Evet doğru bu matematiksel bir gerçektir...Partinin oyları bir önceki seçime göre 11.947 artmış bunu kabul etmek lazım.

Lazım da birde biz bir hesaplama yapalım...Çünkü kaz'ın ayağı tam da öyle değil...

2018 Seçimlerinde DEVA Partisi var mıydı HAYIR

2018 Seçimlerinde Gelecek Partisi var mıydı HAYIR

2018 Seçimlerinde Saadet Partisi ne kadar oy aldı ? 7689

2018 Seçimlerinde CHP ne kadar oy aldı ? 19.276

2023 14 Mayıs Seçimlerinde CHP ve Saadet Partisi İttifak oyları kaç peki ?= 26.965

Hadi Deva Partisi,Gelecek Partisinden ve Demokrat Partiden de toplamda 3.000 oy desek ( Hiç teşkilatı olmayan sadece tabeladan ibaret partiler bile 1.000 oy çıkıyorsa 3.000 oy abartılı bir rakam olmaz herhalde) 26.965+3.000 =29.965

Peki Kamu Hükmünde kararnamelerle işten atılanların oyları nerde.( Türkiye Geneli 125 bin kişi KHK ile işten atıldı) Hadi onlar içinde 1.258 desek oylarını da asgari bu hesaba katacak olursak etti mi sana 31.223

Peki bunun dışında karasız seçmen veya ekonomik gidişattan hoşnut olmayan seçmen CHP’ye hiç oy vermedi mi? Bu seçmen kitlesi CHP’ye kısmen de olsa oy vermiş olsa bile CHP’nin aldığı oyun çok üstüne çıkması lazımdı ama maalesef çıkmadı.Şimdi gelelim CHP’nin Erzurum’da aldığı oylara ; İttifak Partileri ve kararsız seçmenin oylarını çıkardığımız da CHP 2018 seçimlerinde de daha düşük oy almıştır.Bu da matematiksel bir gerçektir.

Kusura bakmasın ama bunu kimse başarı diye CHP seçmenine yutturmaya kalkmasın. Milletvekili adaylarının da kendi köylerinden ne kadar oy aldığını da keşke sayın Dülger yazsaydı.

Gelelim seçim çelışmalarına;Seçim süreci iyi yönetilemedi. Toplumdan kopuk bir seçim stratejisi ile süreç yönetildi. Seçim irtibat büroları tutulmadı, parti seçim araçları sessiz film oynanırcasına şehir sokaklarına dolaşıp durdu. Durum öyle bir noktaya geldi ki 14 Mayıs akşamı bir il Yönetim Kurulu üyesi bile Parti binasında darp edildi. Ötesi de var ama bunlar bende kalsın.

Burada kimse Suat Dülger düşmanlığı yapmıyor sayın başkan.

Sadece başarısız bir il başkanısınız bunu anlatmaya çalışıyoruz. Her defasında Reddi miras yapıyorsunuz.Reddi Miras yaptığınız önce ki dönem il Başkanlarını başarısızlıkla suçluyorsunuz haksızlık yapıyorsunuz sayın başkan; sizin o başarısız dediğiniz önceki il başkanlarımızdan örnek verecek olursak; Tacettin Kızıloğlu Erzurum’da herkesin konuştuğu, övgü ile bahsettiği gençlik kollarını kurdu,Parti ağzına kadar genç ile doluydu, Bununla da yetinmedi o gençlere daha rahat organize olsunlar diye Cumhuriyet Gençlik Merkezi açtı. O beğenmediğiniz Tacettin Kızıloğlu partide dört duvar arasına sıkışmış hantal CHP yapısını caddelere sokaklara döktü, çeşitli yürüyüşler düzenledi. O beğenmediğiniz Kızıloğlu daha önceki yönetimlerin hiç umursamadığı güneşten rengi solmuş parti adına utanç verici parti tabelasını değiştirdi. O beğenmediğiniz Kızıloğlu şu an parti adına kullanılan Parti aracını genel Merkeze aldırdı. Beğenmediğiniz bu başkan bütün ilçe teşkilatlarına bilgisayar gönderdi, ramazanda evinde iftar yapmak yerine İlçe teşkilatlarına dağıtılması için yardım kolileri götürdü, gece yarıları evine döndü. Dahası da elbet yazmakla sizi sıkmak istemem.. Siz elbette bunları bilemezsiniz çünkü Yönetimlerde olmanıza rağmen parti ile hiçbir diyaloğunuz yoktu, toplantılara katılmıyordunuz, partiye gelip gitmiyordunuz. Bundan dolayı da Tüzük gereği yönetimden düşmüştünüz.

Post’un sonuna yazmışsınız ya “bu da birilerine dert olsun” diye

peki o halde bende buraya yazıyorum

Bu da size dert olsun Sayın Başkan