TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 07-05-2022 15:09   Güncelleme : 07-05-2022 15:52

TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (TEGİAD) KURULDU

TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (TEGİAD) KURULDU

 

Atatürk Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Erzurum merkezli kurulan derneğin, ülkemizdeki çocukların ve gençlerin erken yaşlarda yazılım ile tanışmalarını, bu yönde gelişmelerini ve şirketleşmelerini sağlamak ayrıca proje fikri olan genç girişimcileri yatırımcı iş adamlarıyla buluşturmak amacıyla kurulduğunu belirten dernek başkanı Emre OKUMUŞ özellikle derneğe üye teknoloji firmalarında bu öğrencilere staj imkânı oluşturulması öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında önemli bir eşik olacağını belirtti.

 

 

Okumuş, dernek kurucularının özellikle Ata Teknokent bünyesinde bulunan teknoloji firmalarından, akademisyenlerden, mühendisler ve yazılımcılardan oluştuğunu bu derneğin gençler için bir fırsat olacağını belirten Okumuş, sözlerinin devamında; derneğin amacını şu sözlerle özetledi; Teknolojinin yaygınlaştırılması, geliştirilmesi, üretim motivasyonunun desteklenmesi, bilgisayar teknolojilerinin hedef gruplara öğretilmesi, son teknoloji ve inovatif çalışmaların takip edilmesi, mesleki birlik ve dayanışmayı, yeni bilişimcilerin yetişmesi için, bilgi ve birikim paylaşımını sağlamak, sağlıklı ve seviyeli bilişim kültürünü oluşturmak, sosyal sorumluluk projeleri üstlenerek ülkemiz için katma değer oluşturmak; teknoloji ve inovasyon ile ilgili her türlü çalışma ve düzenlemenin toplumsal ve sektörel gelişmeye katkı sağlayacak biçimde çağdaş boyutlarda gerçekleşmesini temin etmek amacıyla kurulmuştur dedi.

Erzurum merkezli kurulan derneğimizin kısa zamanda diğer illerde de şubelerinin açılacağını belirten başkan okumuş, kuruluş aşamasında desteğini esirgemeyen Erzurum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sn. Murat GÜVEN ve personeline , yer tahsisi ve destekleri için Ata Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ayhan ÇELİK ve yönetimine teşekkür etti.

 

Dernek Yönetimi;

Dernek başkanı: Emre OKUMUŞ

Başkan Yardımcısı: Öğr. Gör. Yakup Kürşat ARAS

Genel Sekreter: Av. Muhammed Emin KIRICI

Sayman: İbrahim ÇETİN

Kurucu: Murat DURAN

Kurucu: Öğr. Gör. Kazım Yasin ÖZBEY

Kurucu: Muhammed Taha TOPALLİ

Kurucu: İsmail Hakkı GÖKGÖZ

Kurucu: Enes ALBAYRAK

Kurucu: Ahmet Emin İSPİRLİ

Kurucu: Ömür ORAK

Kurucu: Muhammed Hanifi DAŞÇI

Kurucu: Onur KÜLEKÇİ

Kurucu: Ömer Faruk GÜRBÜZ

Kurucu: Ahmet Erbil YILMAZ

Kurucu: Muhammed Canhakan BODUR

Kurucu: Ahmet Uğur TÜRKYILMAZ

Kurucu: Ferhat KARABACAK

Kurucu : Muhammed ÇETİN

Ümit BAKIRCIÜmit BAKIRCI