SİYASET
Giriş Tarihi : 26-08-2021 11:23   Güncelleme : 26-08-2021 11:29

Şehir Medeniyettir, Şehir Kültürdür...

Ekrem Ekmekçi basın açıklaması

Şehir Medeniyettir, Şehir Kültürdür...

AJANS DOĞU - Memleket Partisi Yakutiye İlçe Başkanı Ekrem Ekmekçi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Ekmekçi, “Toplum olarak büyük sıkıntılar çekiyoruz. Gerek maddi ve gerekse manevi bir çok sorun ortada iken, yetkililerin sessiz kalması akla mantığa uymamaktadır.”

Ekonomik tablo iç açıcı değil.

“Teşkilatımla birlikte yaptığım esnaf gezilerinde, duyduklarımız içler acısı. Kirasını ödeyemiyor vatandaş. Binlerce esnaf icralık. Yeni yasaklar getirmeyle imalarda bulunan hükümet, esnafa yeni çözümler sunmuyor. Eğer bir yasak olacaksa esnafın sonu olur. Bu durumda ekonomik gerileme daha hızlı olacaktır. İşsizlik konusuna girmek bile istemiyorum. 'Ben yaptım oldu' zihniyeti hiçbir zaman fayda göstermemiş aksine yoksulluk ve toplumsal ayrıştırmanın en büyük etkeni olmuştur. Hükümet yetkililerini daha duyarlı olmaya davet ediyorum.”

Alt yapı yok

“Son yağışlarda şahit olduk ki özellikle bölgem olan Yakutiye ilçemizde büyük alt yapı sorunları var. Bir çok esnafımızın dükkanını su basmış ve maddi hasarlar meydana gelmiştir. Alt geçitlerin hali ortada. Tabela ve kaldırım yapmaktan alt yapı sorununa el atmaya fırsat bulamayan belediyeyi, ciddiyete davet ediyorum. Alt yapısı kötü olan bir şehirde, boş uğraşlara zaman ayırmak akıl kârı değil. Derhal bu soruna el atılmasını talep ediyorum. Konunun takipçisi olacağımızı tüm yurttaşlarımızın ve yetkililerin dikkatine sunarım. Şehir medeniyettir, şehir kültürdür. Şehrimize sahip çıkalım.” dedi.