DÜNYA
Giriş Tarihi : 05-03-2022 17:31

PUTİN'DEN YAPTIRIMLAR İLE İLGİ SERT AÇIKLAMA

PUTİN'DEN YAPTIRIMLAR İLE İLGİ SERT AÇIKLAMA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Ukrayna'da özel operasyon düzenlemenin zor bir karar olduğunu söyleyen Putin, "Batı'nın yaptırımları savaş ilanına benziyor" dedi.

 

AJANS DOĞU - Rusya'nın Ukrayna'ya işgal girişiminin 10. gününde dikkat çeken açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Rus havayolu şirketlerinin kadın çalışanları ile buluşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki savaş ile ilgili soruları yanıtladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'da özel operasyon düzenlemenin zor bir karar olduğunu söyledi. Yaptırımları savaş ilanına benzeten Putin, "Batı'nın bize uyguladığı yaptırımlar Rusya'ya savaş ilan etmek gibidir" dedi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini savunan Putin, Moskova’nın Ukrayna’nın doğusundaki Rusça konuşanları ve kendi çıkarlarını savunması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya’nın Ukrayna’nın “askerden arındırılmasını” ve Ukrayna’nın tarafsız bir statüye sahip olmasını istediğini belirtti.

'YAPTIRIMLAR SAVAŞ İLANINA BENZİYOR'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise yaptığı son açıklamada, "Ukrayna'da her şey planlandığı gibi gidiyor" derken, "Yaptırımlar savaş ilanına benziyor" diye konuştu.

Putin, Ukrayna'daki askeri altyapıyı yok etme çalışmalarının neredeyse tamamlandığını bildirirken, Rusya'da sıkıyönetim veya olağanüstü hal uygulama planları olmadığını söyledi.

 

Ümit BAKIRCIÜmit BAKIRCI