SİYASET
Giriş Tarihi : 16-05-2022 12:32

MELİH KIRPINAR, BATAN GEMİNİN MALLARI BUNLAR

MELİH KIRPINAR, BATAN GEMİNİN MALLARI BUNLAR
İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, “ Türkiye’de en ucuz şey vatandaşlık almak” dedi.

 

AJANS DOĞU 

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, “ Hiper enflasyonun yaşandığı Türkiye’de en ucuz şey vatandaşlık almak.” dedi. AK Parti’nin vatandaşlık alma politikalarını eleştiren İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar yaptığı yazılı açıklamasında şunları söyledi; “ Bahsedildiği gibi Türkiye’de vatandaş olma şartlarının 400 bin dolara ev almaktan geçmiyor. Düzenleme yapıldı ancak yürürlükte olan 250 bin dolara ev al vatandaş ol kampanyası bir ay daha uzatıldı. Bu gün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak için 250 bin dolara ev almak yeterli. Bu da sadece bir kişi için istenilen bir beden değil. 250 bin dolara ev alan kişinin ailesi de vatandaş oluyor. Yani üç çocuklu bir aile, 250 bin dolar ödeyince 5 kişi vatandaş oluyor. Kişi başı 50 bin dolar. Ayrıca yapancılara ev satışında KDV muafiyeti var.

Adeta hükumet yabancılara vatandaşlık vermek için kampanya başlattı. Cumhuriyetin bütün kazanımlarını, şeker fabrikaları, Termik hidroelektrik santrallerini, Şeker Fabrikalarını, Limanları, şirketleri, arsaları sattılar yetmedi, uyguladıkları hiçbir politika ekonomiyi düzlüğe çıkarmadı, şimdi bütün riskleri göze alarak vatandaşlık satıyorlar. Adeta batan geminin malları bunlar diyerek 50 bin dolara vatandaşlık satmak, bu ülkenin yarınlarını satmaktır. Dünyanın hiçbir yerinde, bas parayı al vatandaşlığı uygulaması yoktur.

AKP’den önce bu rakam 1 milyon dolardı. Kaldı ki tek başına bir milyon dolar vermek te yeterli değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak çeşitli kurallara bağlı olmalı. Müflis esnaf gibi, varını yoğunu satarak, ekonomiyi düzeltmeye çalışıyorlar. Böyle olmaz. Kendi vatandaşına gelince devlet alacakları için, kapılarına icra göndereceksin, yabancılara sıra gelince konut satışlarında KDV’den muafiyet vereceksin. Gıda maddelerinin ithalatında gümrük vergilerini sıfırlayacaksın. Bunun adı düpedüz Kapitülasyondur. Sessiz istila dedikleri budur.

 

 

 

 

Sığınmacıları bu ülkeye yine hiçbir kayıt tutmadan, yaşlı genç, kadın çocuk bakmadan, ülkeye doldurduğun yetmediği gibi, şimdi de zengin yabancılara vatandaşlık satacaksın. Bu ülkenin yarınlarının satılmasıdır. Vatandaş kendi ülkesinde, kendisini yabancı gibi hissediyor. Ülkenin hali pür melali budur.” dedi.

Ümit BAKIRCIÜmit BAKIRCI