Ajans Doğu
HV
03 EKİM Pazartesi 04:51
Advert

Kılıçdaroğlu: Doğruları dinlemeye tahammül edemiyorlar

SİYASET
Giriş Tarihi : 28-06-2022 14:13   Güncelleme : 28-08-2022 17:44
Kılıçdaroğlu: Doğruları dinlemeye tahammül edemiyorlar

AJANS DOĞU - Son dakika haberi... CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuşuyor. Kılıçdaroğlu Türk Ocağı'nın İstanbul il başkanının görevden alınmasına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Türk Ocağı'nın İstanbul il başkanının görevden alınmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Akıllarını yetirmişler. Tahammül edemiyorlar" diye konuştu.

Kimse endişelenmesin. Allah'ın izniyle adaleti getireceğiz. Her kavga sonlarını getiriyor. Kendileri kendi sonlarını getiriyor. Bizi dinleseler emin olun çok güzel şeyler olacak. Doğruları dinlemeye tahammül edemiyorlar. Buradan çıkmaları lazım.

KUTADGU BİLİG

Yusuf Has Hacip'in 11. yüzyılda yazdığı güzel bir kitap var: Kutadgu Bilig. Devlet Olma Bilgisi.

11. yüzyılda yazıyor şimdi 21. yüzyıldayız. Dönemin yöneticileri için ne söylüyor? 3 madde var çok değerli: Halkın senin üzerinde üç hakkı vardır. Bu hakları öde ve halkı zorluğa düşürme. Biri memleketinde gümüş kalsın yani paranın değerini koru. İkincisi halkı adil kanunlarla idare et. Birinin diğerine tahakkümüne izin verme, onları koru. Üçüncüsü bütün yol kesici ve haydutların hepsini ortadan kaldır.

Onlar da gayet iyi biliyorlar. Geliyorlar gelmekte olan. Haksızlığa asla tahammül edemiyoruz. Haksızlığı gidereceğiz.

"SABRİ UZUN VE HANEFİ AVCI'NIN RÜTBELERİNİ GERİ DİKECEĞİZ"

"Akıllarını kullanmıyorlar. İstişare nedir? Bunu dahi düşünmek istemiyorlar. Bir kişi ben her şeyi bilirim diyor. Kimseye danışmam diyor. Bir kişi ben her şeyi biliyorum diyorsa aslında hiçbir şeyi bilmiyor demektir.

Adalet önemli bir kavram. İstanbul'daki toplantıda adaletin ne olduğunu da ifade ettim. Devlette görev yapan insanların toplumda adaletsizlik varsa bunu belirtme hakkı vardır.

Sabri Uzun ve Hanefi Avcı'dan bahsediyorum. Sabri Uzun, yanlı yapıyorsunuz dedi. Vay sen misin bunu söyleyen. Arkasından Hanefi Avcı, Selahattin Demirtaş için AİHM kararını uygulayın dedi. İkisinin de rütbeleri sökülecek. Adaletsizliğin ulaştığı boyutu görüyor musunuz?

Sabri Uzun da Hanefi Avcı da bilsin, az kaldı, geliyor sandık. Onların sökülen rütbelerini aynen dikeceğiz. Haksızlığa tahammül edemiyoruz biz. Öyle FETÖ iltisaklı falan deniyor. Bir ipte iki cambaz oynamaz. Biri düştü, diğeri de düşecek.

TSK'nın 80-90 yaşındaki generallerini hapse atıyorsunuz. Bazıları hapiste olduğunu da bilmiyor. Bu mudur devlet yönetimi. Benden değil at içeri, bu benden tüm suçlarını kapat. Böyle bir devlet yönetimi olmaz."

"ŞEKER FABRİKALARINI SATTILAR"

"Adalet olarak yönetemiyorlar ama ekonomik olarak da yönetemiyorlar. Şekerde hiçbir sıkıntımız yoktu, durduk yere IMF'nin talimatına uydular, kota getireceğiz diye. Kotayı uyguladılar, şeker üretimimiz düştü. Şeker fabrikalarını sattılar. 10 fabrikayı 680 milyon dolara sattılar.

Tefecilere bir ayda ödenen para 19 milyar lira. 24 yıl sonra Türkiye şeker ithal etmek zorunda. Yönetemiyorlar. Devlet böyle yönetilmez. Şeker fabrikalarını neden özelleştirdiniz."

"KAÇAK ÇAYLARI TOPLAYIP, RİZE MEYDANINDA YAKACAĞIM"

"Çay, Rize'nin Artvin'in Trabzon'un stratejik ürünüdür. Şeker de hangi oyunu oynadılarsa çay da aynı oyunu oynayacaklar. Ulusal Çay Konseyi fiyat belirleyecekmiş. Yükü sırtından atacaklar, düşük fiyatı biz belirlemedik konsey belirledi diyecekler.

Rizeli kazanmasın, Artvinli kazanmasın, Trabzonlu kazanmasın ama yabancı çay üreticileri kazansın. Bu iktidar size değil yabancılara çalışıyor. Bize oy versinler veya vermesinler biz adaletten yanayız.

Rizeli kardeşim duy bunu, biz iktidar olacağız. Sözüm var, kaçak çayları toplayıp Rize'nin meydanında yakacağım. Sen kazanacaksın. Biz oy peşinde kısır bir siyaset yapmıyoruz. Bizim için her şeyden önemlisi bu ülkede yaşayan insanların refahıdır.

Çayı üreteceksin alın teri dökeceksin, sen kazanmayacaksın dışardan çay ithal edeceksin. Ne için? Rizeliyi çantada keklik görüyor, Trabzonluyu çantada keklik görüyor. Unutma, bu millet uyandı. Milletin sesi var artık."

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor...

AdminAdmin

YORUMLAR