SİYASET
Giriş Tarihi : 31-07-2021 15:59   Güncelleme : 02-08-2021 12:42

Kendi Vatanımızda yabancı gibiyiz

Memleket Partisi Yakutiye İlçe Başkanı Ekrem Ekmekçi gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Ekmekçi; “Son günlerde meydana gelen gelişmeler, ne kadar da içler acısı bir durumda olduğumuzun göstergesidir. Esnaf perişan, insanımız geçim sıkıntısı içinde cebelleşiyor.”

Kendi Vatanımızda yabancı gibiyiz

AJANS DOĞU - Erzurum esnafı can çekişiyor!

''Üniversite yerleşkesinin dibine kurulan AVM şehir esnafına büyük bir darbe vurmuştur. Kış şartları ağır olan şehrimizde, öğrenci kampüsten çıkıp, en yakın yer olan Mng Avm'ye gidiyor. Orada ihtiyacı olan bir çok şey mevcut. Bu durumda şehir esnafı siftahsız günü kapatıyor. Astronomik kira ve onlarca vergiyle mücadele eden esnafımızın, ekonomik olarak aldığı darbeler, pandemi ile baş edilmez bir duruma dönmüştür. Yetkililerin bu duruma el atması elzem olmuştur.”

 

Kendi Vatanımızda yabancı gibiyiz!

''Geçen günlerde meydana gelen göçmen olayları şehir halkının sabrını zorlamıştır. Erzurum'da bırakın polisimize taş atmak, kötü bir laf bile edilmemiştir bugüne kadar. Devlet bizim en hassas noktamız. Ama gelinen noktada görüyoruz ki ülkelerine faydası olmayan bu insanlar, insanımıza, polisimize saldırma cüretini göstermiştir. İktidarın bu konuya acilen çözüm bulması ve derhal bu insanları ülkelerine göndermesi gerekmektedir. Kaynaklarımız bize bile yetmiyorken, işsiz gençlerimiz bu kadar çokken, kimseye bakacak gücümüz kalmamıştır. Kendi vatanımızda yabancı gibiyiz.”

 

'Ormanlarımızı yakanların ocağı yansın!

''Kasıtlı ve art niyetli kişilerin de sebep olduğu yangınlarda, can ve mal kaybımız olmuştur. Doğal güzelliklerimizin böylesi felaketlerle yok olması kabul edilemez. İr durumdur. Devletimiz bu duruma sebep olanları bulup en ağır şekilde cezalandırmalıdır. Öte yandan yangınla mücadelede başarısız olan iktidar, her konuda olduğu gibi bu konuda da tedbirsiz olduğunu görmüş olduk. Yorulmuş ve yıpranmış bu siyasi yapı, miadını doldurmuş ve ilk seçimde gideceğini tüm ülkeye göstermiş oldu.” dedi.