Ajans Doğu
HV
03 EKİM Pazartesi 05:32
Advert

İYİ PARTİ'Lİ KIRKPINAR: ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

SİYASET
Giriş Tarihi : 28-08-2022 19:36   Güncelleme : 28-08-2022 19:46
İYİ PARTİ'Lİ KIRKPINAR: ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, son günlerde yaşanan gelişmeler ve iddialarla ilgili açıklama yaptı.

 

AJANS DOĞU -  İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, son günlerde yaşanan gelişmeler ve iddialarla ilgili açıklama yaptı. Ak Parti Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve abisi Ali Fuat Taşkesenlioğlu hakkında, hukukun gereğini yapmasına değinen Kırkpınar, şu açıklamalarda bulundu,” Bugün kadim şehrimiz hiç olmadığı kadar, bir milletvekili ve abisinin yaptıkları iddia edilen yolsuzluk ve usulsüzlüklerle gündem olmakta. Şehrimiz için hoş olmayan ve şehir insanlarımızın da hoş karşılamadığı bu durumun müsebbipleri, açıklama yapmak yerine, her zaman yaptıkları gibi susma yolunu tercih etmişlerdir. 

Sosyal medyada iddia edilen ve izlediğimiz videoda gerçekliğini kendi ağzından itiraf eden Zehra Taşkesenlioğlu, susarak olayları unutturacağını zannediyorsa yanılıyor. Çünkü biz bu konu hakkında hem kendisi hem ağabeysi ve hem de olayda adı geçen herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”

DERHAL İSTİFA ETMELİLER

Açıklamasının devamında Ak Parti İl Başkanı ve diğer yöneticilerin de sessiz kalıp, bu suça ortak olduklarını dile getiren Kırkpınar, Zehra Taşkesenlioğlu ve abisi Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nu da istifaya davet ederek şunları söyledi, ” Ne Ak Parti İl başkanı Mehmet Emin Öz ne de Ak Partili diğer yetkili isimler olay hakkında bir açıklamada bulunmamıştır. Bir İl Başkanı, Milletvekilini arayıp bu iddialar nedir diye soramıyorsa, o makamı işgal etmesinin bir anlamı kalmamıştır. Derhal istifa etmeli ya da toplumu aldatmadan tarafsız bir açıklama yapmalıdır. 


Öbür taraftan, dokunulmazlık zırhına sığınan Zehra Taşkesenlioğlu ve abisi Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun bir an evvel istifa etmesi, kendileri açısından hem etik hem de vicdani zorunluluk olmuştur. Bugün iktidarın verdiği güçle, yargıyı, basını ve vatandaşı baskı altına alıp susturacaklarını zannediyorlarsa, yanılıyorlar. Biz ortaya çıkan ve ortaya çıkacak olan her şeyi takip ediyoruz. 

Buradan Savcı ve Hakim’lere sesleniyorum; bu duruma sessiz kalmanız, adalet mekanizmasına olan güvenin daha da azalmasına sebep olacaktır. Cumhuriyetin yürekli savcıları ve hakimleri, milletin kursağından kısıp verdiği vergilerle, aldığınız maaşın ve sahip olduğunuz makamın hakkını verin. Size emanet edilen bu kutsal makamların, kutsiyetine halel getirecek, ileri de keşke dedirtecek sessizliğe bürünmeyin. Biz İYİ Parti olarak, bu işin peşini bırakmayacak, talancıların sonu gelene kadar mücadele edeceğiz.”

AdminAdmin

YORUMLAR