Ajans Doğu
HV
03 EKİM Pazartesi 05:45
Advert

İYİ Partili Kırkpınar: Erzurum Savcılığı, Taşkesenlioğlu kardeşler ve Ünsal Ban hakkındaki suç duyurusunu almadı

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2022 16:16   Güncelleme : 19-09-2022 16:36
İYİ Partili Kırkpınar: Erzurum Savcılığı, Taşkesenlioğlu kardeşler ve Ünsal Ban hakkındaki suç duyurusunu almadı

AJANS DOĞU - İyi Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, kardeşi eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanmak üzere olduğu, tutuklanan, eski THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, Cumhurbaşkanı eski danışmanları Serkan Taranoğlu, Salih Tarakçı hakkında suç duyurusunu Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın teslim almadığını duyurdu.

Kırkpınar, “Bir saati aşkın süredir Erzurum adliye binasına, avukat arkadaşlarımızla birlikte suç duyurusunda bulunmak için geldik. Bir saat bekletildikten sonra, katip bey gelerek çeşitli bahanelerle bizi oyaladı. Şu duyurusunda bulunduğumuza dair bize bir belge verilmesini istedik o da kabul edilmedi. Buradan seksen beş milyona sesleniyorum, Erzurum İyi Parti olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Suç duyurumuz kabul edilmedi, Türkiye’de adalet ayaklar altına alınmıştır” dedi.

İyi  Parti Erzurum ilçe teşkilatı üyeleri ile adliyeye gelen Kırkpınar, şu açıklamaları yaptı:

“Biz bugüne kadar Akp kendi eliyle yargı önüne çıkarır, gereğini yapar diye bekledik. Bugüne kadar AKP’den Zehra Taşkesenlioğlu hakkında hiçbir açıklama gelmemiştir. Buradan Zehra Taşkesenlioğlu'na bir kaç soru yöneltmek istiyorum; babanız olan Mazhar Hocanın Kur'an tefsirinde Bakara süresinin 188. Ayetini okudunuz mu? Rüşvet hakkında Allah’ın emrinin ne olduğunu bilseydiniz, bu kadar yanlışa düşmezdiniz. Size bir hemşehriniz olarak tavsiyem şudur, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına gelin ve bildiklerinizi anlatın.”

Avukat Çağrı Arısoy: Görevde kayıtsızlık ve düzensizlik suçu oluşmuştur

Avukat Yakup Çağrı Arısoy ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Bu bu durumun anayasal dilekçe hakkının ihlali olduğunu, ilgili kamu görevlilerine bildirdik. Aynı zamanda suç duyurumuzu kabul etmeyen kamu görevlilerinin, görevde kayıtsızlık ve düzensizlik suçu bakımından da fail olacaklarını ilettik. Ayrıca suç duyurusu dilekçesini bile bile işleme koymayan Cumhuriyet Savcıları bakımından da 2802 sayılı hakimler ve savcılar kanunu gereği sorumluluk doğacağını da belirttik ve bu durumu tutanak altına aldık. Bugün gördük ki suç duyurusunda bulunacaksanız, kimin hakkında bulunacağınızın bir önemi var. Eğer şu işleyen önemli görevlerde ise, onla ilgili suç duyurusunda bulunmanız adliye kapısından dönüyor. Ama eğer sıradan bir vatandaş hakkında duyurusunda bulunuyorsanız adalet o zaman var.”

AdminAdmin

YORUMLAR