SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-04-2022 15:46   Güncelleme : 19-04-2022 16:25

İYİ PARTİ TEKMAN İLÇE BAŞKANI TURAN ÇETİNKAYA: ÇOCUK HASTA ODALARINI DİYALİZ MERKEZİ YAPTILAR

İYİ PARTİ TEKMAN İLÇE BAŞKANI TURAN ÇETİNKAYA: ÇOCUK HASTA ODALARINI DİYALİZ MERKEZİ YAPTILAR

Aylar önce haber yaptığımız ve değim yerindeyse değil, resmen bir yılan hikâyesine dönen, “Tekman ilçesine diyaliz makinesi” olayında yeni bir skandal patlak verdi. 

AJANS DOĞU - Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İYİ Parti Tekman İlçe Başkanı Turan Çetinkaya, “İYİ Parti Erzurum İl Başkanımız Melih Kırkpınar’ın geçen yıl Haziran Ay’ında gündeme getirdiği ve bizlerinde sürekli olarak takipçisi olduğumuz diyaliz makinesi kısa bir süre önce ilçemize geldi.” 

ÇOCUK HASTALARIN YATAKLARI KAPATILDI!.

“Nereye kurulacağı konusunda bir türlü çözüm bulunamayan ve muamma yaşanan diyaliz makinesinin yer teminine çözüm için, çocuk hastaların yattığı serviste ki 13 odanın iptal edilerek o bölüme kurulması uygun görülmüş. Bula bula buldukları çözüme bakın! Konuyla ilgili iletişime geçtiğim kişiler, ‘Üzerimizde siyasi baskı var ve buradan başka kuracağımız yer yok.’ dediler. 

Yatarak tedavi olması gereken çocuk hastalar nerede kalacak buna bir çözümünüz var mı? Verdiğiniz bu karar ile mağdur edeceğiniz ve tedavi edilmesi gereken çocuklarımızın sağlığıyla oynayamazsınız. Devletimizin, bir diyaliz makinesine yer temin edecek imkânları yok mu? Bizler gündeme getirmeseydik kimsenin umurunda olmayan bu konunun gündeme gelişinden sonra gelen tepkiler üzerine bir nevi dayatma ile yapmak zorunda kaldılar. Sonra da yaptıklarına övünerek, sözüm ona hizmet diye adlandırdılar ama hizmeti bile hezimete çeviren bu siyasi zihniyetin, çözümü Tekman halkının hastanedeki yatak sayısını azaltmakta bulmasının akla mantığa sığar bir yanı yoktur. 

Buradan vicdan ve insaf sahibi insanlara ve tüm yetkililere sesleniyorum; yaptığınız ayıptır yaptığınız günahtır!  Zaten yatak sayısının azlığı nedeniyle ilçemize yetmeyen hastanemiz bu karardan sonra tamamen yetersiz duruma gelmiştir. Bir yandan diyaliz makinesine ihtiyacı olan hastaları tedavi edelim derken, diğer yandan hasta çocuklarımızı yok göremezsiniz. Bir an evvel bu yanlıştan dönün ve ek bina mı yaparsınız, ne yaparsanız yapın kimsenin sağlığıyla oynamayın. Aksi halde bunun cevabını sandıkta net bir şekilde alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

Orhan BAKIRCIOrhan BAKIRCI