GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 23:50

İYİ PARTİ İL BAŞKANI MELİH KIRKPINAR'DAN 23 NİSAN MESAJI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI MELİH KIRKPINAR'DAN 23 NİSAN MESAJI

AJANS DOĞU -  İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında günün anlam ve önemine değinen bir açıklamada bulundu.

 “102 yıl önce bugün; ulusal egemenliğimizin kayıtsız şartsız halka verildiğinin beyanıyla açılan TBMM'nin kuruluşu ile anlamlanmış olsa da, sonra ki yıllarda Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu özel günü geleceğimizin sahipleri olan çocuklarımız ve tüm Dünya çocuklarına bayram olarak hediye etmesi, var olan değerine değer ve anlam katıp daha özel kılmıştır.

Ülke olarak yaşadığımız bu zorlu günlerde, egemenliğin kayıtsız şartsız halka verilmesinin değerinin ne denli büyük bir anlam ifade ettiğini yaşadığımız acı gerçeklere üzülerek anlıyoruz. Ne yazık ki, Cumhuriyet tarihimizin hiçbir zaman diliminde milletin iradesi ve değerleri bu kadar yok sayılmamıştı.

 

Dünya’nın bütün çocuklarını kucaklayan engin yüreği ve geleceği öngören stratejik zekâsıyla tam bir dahi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün, ne kadar büyük ve eşsiz bir lider olduğunun tartışılmazlığı da yine ve yeniden apaçık ortadadır.

TBMM KURULUŞ GAYESİNDEKİ İŞLEVSELLİĞİ YİTİRMİŞTİR.

Atatürk Cumhuriyetinden bugüne geldiğimiz nokta da ne acıdır ki TBMM, kuruluş gayesinde ki işlevselliğini yitirmiştir. Karşımızda sembolik olarak duran bir meclis vardır ve bu noktada milletin egemenliğinden bahsetmekte mümkün olmamaktadır.

Bu yüce milletin bağımsızlık ve egemenliği uğruna kanını ve canını vermekten bir kez olsun tereddüt etmeyen ecdadımıza teşekkür için verilen ülke idaresinin hakkının, onların torunları olan bizler tarafından değerinin bilinmeden hor görüldüğü gerçeği de utancımızdır.

Geçmiş yıllarda bayram havasında, şenlikler ve çeşitli etkinliklerle kutlanan Çocuk Bayramı, uzun yıllardır bir takım gerekçelerle o coşkudan kopartılmıştır ve sönük kutlanmaktadır. Dünyada çocukların bayram kutladığı tek ülkeydik fakat ne yazık ki bugün hiçbir ülkede olmayan Çocuk Bayramında bile ülkemizde çocuk hakları ihlal edilmektedir. Çocuk işçiliği yasalarımızda koruma altına alınmış olsa da, okul sıralarında olması ve bugün sevinçle bayramlarını kutlaması gereken çocuklarımızın azımsanmayacak büyük bir kısmı kaçak işçi olarak çalıştırılmaktadır. Bu kabul edilemez bir gerçektir ve meclisimizin bu konuda daha sert ve yaptırımı yüksek tedbirler alınması için çalışması gerekmektedir.

Biz büyüklerin, çocuklarımıza Atatürk Türkiyesi değerlerini yaşatma borcumuz var. Çocuklarımız gittikçe daha çok büyüyen yoksulluklar içinde aç uyuyor. Yeterli besin alamadıkları için bedenen ve ruhen sağlıklı büyüyemiyorlar. Bizler, İYİ Partinin içinde bulunacağı iktidarda o özlenen ve sağlıklı günleri yeniden yaşayıp yaşatacağız.

Bu değerli günde; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman, aziz ve şanlı ecdadımıza minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade etmekten onur duyuyorum. Ruhları şad olsun.'' dedi.

Orhan BAKIRCIOrhan BAKIRCI