GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 14:00   Güncelleme : 30-08-2021 14:50

İYİ Parti Erzurum İl Teşkilatı Kutlamalara Katıldı...

İl Başkanı Melih Kırkpınar ve beraberindeki heyet 30 ağustos kutlamalarına katıldı.

İYİ Parti Erzurum İl Teşkilatı Kutlamalara Katıldı...

AJANS DOĞU - Her yıl şehrimizde büyük coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine, İYİ Parti İl Başkanı Melih Kırkpınar, İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, İl Koordinatörü Eta Emrullah Bayram, İl Sekreteri Yasin Gökhan ve bir çok partili katıldı.

 

Sandık bu iktidarın en korkulu rüyası

Kutlama sonrası yazılı bir açıklamada bulunan Kırkpınar,"Milli Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olan bu günlerde, siyasi görüşü ne olursa olsun herkes 30 Ağustos ruhuyla birbirine kenetlenmelidir. Vatanımız öyle kolay kazanılmadı ve kolay kolay kimseye teslim edilmeyecektir. Son günlerde toplumu rahatsız eden sosyal ve ekonomik gelişmeler ardı arkası gelmeyen huzursuzluk ortamı yaratmakta. Kıymetli vatandaşlarımıza buradan bir daha sesleniyorum; ne olursa olsun sağduyu ve itidali elden bırakmayın. Tarihimiz boyunca bir çok harici ve dahili unsurun hedefi olan güzelim vatanımız herhangi bir parti veya guruba ait değildir. Uğruna kanlar dökülmüş, canlar verilmiş güzel vatanımıza sahip çıkmak en asli görevimizdir. Bunu yaparken de medeni toplumun bireyleri olduğumuzu bilerek anayasal haklarımızla ve en önemlisi oylarımızla yapmalıyız. Sandık bu iktidarın en korkulu rüyası."

Gazi Paşa tüm ömürünü vatanın müdafası için harcamıştır.

"Bu günün mimarı ve kurtuluş savaşımızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmayı alışkanlık haline getirmiş şuursuz şahıslara buradan sesleniyorum; yaptığınız bu hakaretler, düşman söylemlerinden geri değildir. Atalarımızın denize döktüğü işgal güçlerinin devamcıları da aynı söylem ve eylemler içindeler. Tarihimizi gerçekten okumuş herkes şunu iyi bilir ki, Gazi Paşa tüm ömürünü vatanın müdafası için harcamıştır. Bizler O'nun çizdiği yolda, onun idealleriyle Büyük ve Güçlü Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz vatandaşlarını hakettikleri refah ve medeniyet seviyesine getirmek Hakka sözümüzdür." dedi