SİYASET
Giriş Tarihi : 19-08-2021 13:58   Güncelleme : 19-08-2021 14:17

Hükümet Kendiyle Çelişiyor

İYİ Parti İl Başkanı Melih Kırkpınar; Hükümet Kendiyle Çelişiyor

Hükümet Kendiyle Çelişiyor

AJANS DOĞU - İYİ Parti İl Başkanı Melih Kırkpınar gündeme dair yazılı bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada Kırkpınar, “Her geçen gün artan ekonomik ve siyasal çözümsüzlük, vatandaşı tedirgin etmektedir. Sınırlarımızdan akın akın gelen sığınmacılar dünyada örneği görülmemiş, kontrolsüz bir göç faciasına sebep olacaktır.”

Hükümet kendiyle çelişiyor 

“Göçmenler konusunda yapılan çelişik açıklamalar akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Bir gün çıkıp tamamen kontrol altında, başka bir gün çıkıp evet kontrolsüz bir göç var diyerek kendilerini yalanlıyorlar. Suriyeli göçmenlerin yarattığı, ekonomik, sosyal ve kültürel sıkıntılar devam ederken; Afgan göçmenlerin gelişiyle daha vahim durumların ortaya çıkmasından şikayetçi insanımız. Bu ülkenin sahibi iktidar partileri değildir. Ben yaptım oldu siyasetinin faturasını, bu aziz millete ödetemezsiniz. Problem üstüne problem yaratan politikalar halkımız nezdinde itibar görmüyor artık. Ülkenin tek ve daimi sahibi vatandaşlarımızın isteklerine kulak kabartıp, sığınmacı sorununa çözüm bulunmalıdır.”

Piyasada para yok

“Ziyaretlerimizde karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri ekonomik çöküş. Vergi ve zamlarla insanımızın kesesini boşaltan hükümet, esnafa ekonomik işkence uygulamakta. Dükkanını bile açmak istemeyen esnaflarımız gidşattan memnun değil. Aldıkları üç kuruş krediyi bile ödeyemiyorlar. Yıllarca devlete hiçbir yükü olmadan hayatını idame etmiş bu insanlarımızın, kredi faizleri silinip, makul taksitlere bölünmelidir. Aksi takdirde vergi toplayacakları bir tane mükellef kalmayacak. Esnaf dükkanına kilidi vurup kapatma reddesinde. Siftah açamayan binlerce insanımız var. Piyasada para yok. Özellikle doğu bölgemiz ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşamakta. İnternet üzerinden her şeyin satıldığı bu dönemde, bir yıldan uzun süre pandemi yasakları ile cebelleşen esnafımızın dayanacak gücü kalmadı. Esnafımızın sesini duyun artık.” dedi