SİYASET
Giriş Tarihi : 13-08-2021 11:55   Güncelleme : 13-08-2021 11:55

ERZURUM’DA İYİ PARTİ RÜZGARI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener beraberinde Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte Erzurum’da bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.

ERZURUM’DA İYİ PARTİ RÜZGARI

AJANS DOĞU - Dün akşam saatlerinde Erzurum'a gelen Akşener, geceyi Erzurum'da geçirdi. Sabah erken saatlerde Horasan ilçesine giden Akşener, çiftçilerin sıkıntılarını dinledi, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. 

Buradan Hasankale ilçesine geçen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindeki heyet, Kadın Politikaları Başkanlığının düzenlediği toplantıya katılarak, kadınların sorunlarını diledi. Ardından esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Akşener'e gençlerin ilgisi yoğundu.

İlçe ziyaretleri sonrasında Erzurum’un en işlek caddesi   olan Cumhuriyet Caddesi üzerindeki işyerlerine giren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, işletmecilerle sohbet etti.

Girdiği bir işyerinde 9 yaşındaki Nazlı Nehir Çiftçi’yi öpen Genel Başkan Akşener, annesinin “Kızım ameliyat olacak, destek olur musunuz?” ricası üzerine hemen talimat verdi. Yalova’da yaşayan Nazlı Nehir Çiftçi için gerekeni yapacağını söyleyen Genel Başkan Akşener, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Erzurum’da özellikle Horasan’da Pasinler’de Hasankale’de gördüğüm ve bu merkezde de gördüğüm acayip bir yoksulluk var. Özellikle tarımla, hayvancılıkla ilgilinenlerde inanılmaz bir problem var. Bu kışı, elbette elde olmayan sebeplerle kurak olması neticesinde tarımda müthiş bir zorluk yaşanmış. Bu kışı geçirebilmelerinin yolu bu insanlara aktif, açık net yardım edilmesidir. Aksi taktirde bu kışı geçirmeleri çok zor olacaktır. Yani ekonomik durumu dün iyi olan çiftçi dün iyi olan tarım yapan insan besici bugün kulağıma eğilip, ki siz duydunuz bunları, bakın bana kulağıma söyler gibiydiler ama siz duydunuz. Dediler ki, ‘bu kışın ne yapacağız biz?’ Dolayısıyla Erzurum’dan sesleniyorum. Erzurum’da öğrendiklerim muhtemelen Anadolu’nun her bir ilçesinde tarım ve besicilikle meşgul olan, onunla geçinen insanlar için geçerlidir. Bu kışın doğru dürüst bu insanların sağlıkla geçirebilmeleri, bakın tekrar söylüyorum sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için acil yardıma ihiyaç var ve bu yardımın derhal ve behemahal çok hızlı şekilde planlanmasında çok önemli bir fayda olduğunu düşünüyorum aracılığınızla seslenmek isterim.”

Akşener açıklamalarını şöyle sürdürdü: 
 

“Bir başka konu Erzurum’da gördüğüm. Bunu Erzincan’da da görmüştüm, burada da gördüm, genç işsizliği. Liyakat konusundaki problem ve insanların yine bunlara şahit  oldunuz, özellikle genç insanların KPSS’de aldıkları 80, 90, 92 gibi puanların karşılığına, mülakata girip 60 ve 56 puan gibi rakamlar kazanmış, bu puanı almışların onlar yerine  atanmasına her bir dükkanda, bir gençte rastladık ve gördük. Sokakta gördük.

Bakın şurdan şuraya bir saattir yürüyemiyorum ben gençlerin derdini dinlemekten. Bu konuda da liyakatın öne çıkarılması, kayırmanın ortadan kaldırılması, ayıların, dayıların ortadan kaldırılması konusunda aracılığınızla iktidara seslenmek istiyorum. Bu konuda gençlerimizin umudunu yok etmeye hakkımız yok. Bir genç dedi ki, ‘büyüt neyim varsa yazın çalıştım, neyim varsa gidip gelirken bu KPSS sınavlarında harcadım.’ Günahtır, bunlara dikkat etmemiz gerektiğini ve iktidarın el atması gerektiğini düşünüyorum.”