KÖŞE YAZISI
Giriş Tarihi : 27-12-2021 15:17   Güncelleme : 27-12-2021 15:42

ERZURUM İMAN ÖLÇERLER DERNEĞİ

Şehrimiz, günlerdir değişik konularla ülke gündeminde. Bir taraftan çocuk istismarları, diğer taraftan kendini kanaat önderi zanneden bir şahsın akıl ve vicdanla açıklanmayacak konuşmaları.

ERZURUM İMAN ÖLÇERLER DERNEĞİ

Şehrimiz, günlerdir değişik konularla ülke gündeminde. Bir taraftan çocuk istismarları, diğer taraftan kendini kanaat önderi zanneden bir şahsın akıl ve vicdanla açıklanmayacak konuşmaları.

 

Konu gündeme gelince, “Kimdir bu şahıs?” diye kendimce bir araştırmaya girdim. Aslında o kadar da ciddiye alınacak biri olmadığını anlamış oldum. Sosyal medya, özellikle twitter paylaşımlarına baktığımda, saraya ispiyonculuk yaparım diye AKP teşkilatına bile gözdağı vermeye cüret etmiş.

 

Siyasi ve bürokratlarla verdiği pozlar, o pozların üstüne ekâbir ve ne dediğini anlamak için dakikalarca düşündüren cümleler. Her neyse sonuç olarak ciddiye alınmayacak biri olduğunu hemen belli ediyor.

 

Burada üstünde durmamız gereken, bu şahsı ciddiye alıp istişare ettik diye sosyal medyayı meşgul eden siyasiler. Yahu sizin kendinize saygınız yok diyelim, işgal ettiğiniz makamlara ya da temsil ettiğiniz partiye de mi saygınız yok?

 

Ben AKP İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ü aklıselim, siyasetten anlamasa dahi, genel kültür açısından dolu biri diye bilirim. Okuduğun kitaplara o bilgi birikimine hiç mi üzülmedin şu şahısla poz verirken? Ne konuştun o şahısla? Milletin imanını nasıl tespit ederiz diye, iman ölçme seansları mı düzenlediniz? Bu adamı kabul etmeden önce, “Hele bir bakalım kimdir, nedir?” diye düşünmediniz mi? AKP İl başkanlığı dışında her işi güzelce yapan siz, “Bu adamı memlekette kim tanır ki bu isimle dernek kurmuş?” demediniz mi hiç? Yoksa, “Bak ben bir sürü hatalar ettim. Gel sen bir hata et aman ben unutulayım.” mı dediniz?

 

İmam Hatipler hakkında sarf ettiğiniz sözlere özür dilemediniz. Teşkilatınız da yaşanan lüks hayatları, müteahhitlik, arsacılık işleri ile itham ettiniz o isimleri bile açıklamadınız. Madem, “Ben dürüstüm, kendi partilimin yanlışını bile söylerim.” diyorsunuz açıklayın şu isimleri. Ben de ömrüm vefa ettikçe sizin yanınızda olayım. Ama olmuyor değil mi? Hep lafta.

 

Gelelim Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mehmet Sekmen'e. Asıl ismi Erzurum Kanaat Önderleri olan, benim tespitimle Erzurum İman Ölçerleri derneğine, destek olduğunuz söyleniyor. Bunun açıklaması ne olacak. Siz milletin parasını, bu ne dediğini bilmeyen şahsa mı harcadınız? 

 

Hep diyorum ya Erzurum'da iki Mehmet var biri partisinin, biri Erzurum'un başına bela. Beni şaşırtmıyorlar. Siyaset ömrünüz kısa, normal ömrünüz uzun ve sağlıklı olsun. 

 

Yurttaşa ciğerim yanıyor, yurttaşa üzülüyorum. Gözüm hep üstünüzde. Bedeli ne olursa olsun her hatanızda karşınızda olacağım. Arı değiliz ya bal kovanında can verelim. Bu şahıs ve bunun gibi kim varsa hepsini tespit edip yurttaşın vicdanına bırakacağız. Tüm çabam, size ne olmadığınızı değil, ne olduğunuzu göstermek. Olduk dediğiniz ama olamadığınız çok şey var.

 

Bilgiyle kalın...