KÖŞE YAZISI
Giriş Tarihi : 03-01-2022 10:57   Güncelleme : 03-01-2022 10:57

DURMAK YOK HALAYA DEVAM...

Yepyeni bir yıla bugün hep beraber merhaba dedik. Her geçen günün bir önceki günü arattığı ülkemizde umutlar, hayaller, beklentiler bugün yine tavan yaptı.

DURMAK YOK HALAYA DEVAM...

Yepyeni bir yıla bugün hep beraber merhaba dedik. Her geçen günün bir önceki günü arattığı ülkemizde umutlar, hayaller, beklentiler bugün yine tavan yaptı. Her yıla, hep aynı beklentilerle giriyor olmamız aslında ne kadar kötü durumda olduğumuzun göstergesi olarak karşımızda duruyor. İnsanlar ne yazık ki kendinde olmayanı umut ediyor. Beklentilere bakın; para, mutluluk, sevgi, huzur.. Yani ülkece fakiriz, gelecekten umutsuzuz, mutsuzuz ve tüm bunlar bir araya gelince de huzursuzuz.

2021 yılında iktidar mensuplarının diline hep pelesenk olmuş meşhur, “Ülkemizin ekonomik olarak şahlandığı yıl” söylemlerinin tam tersi, şahlanan bir attan düşer gibi yere çakıldığı bir yıl oldu. Covid-19 salgının gölgesinde başlayıp sürekli olarak yokuş aşağı koşan ekonomimiz, yılın son aylarında bodoslama dibe vurdu. Günü zamlar ile yaşayıp, zam ile uyuyup, zam ile uyanıyoruz ve birileri dalga geçer gibi halen masallar okumaya devam ediyor. Dinleyenler uyumakla kalmayıp halaylarla eşlik ediyor buna. Ölsek mi yoksa bunlara inat yaşasak mı bilemiyorum.

Vallahi aslında yazıma, ülkemizin 2021 kronolojisine bir göz atalım diye başlamıştım. Kara talihimizin görmediğimiz kısımlarını gün yüzüne çıkartan mafyatik olaylar silsilesini, gözüne ışık tutulunca duran tavşan gibi izlemişiz. Aslında izlemişiz derken yanlış oldu. Çünkü ben ve benim gibi birçok kimse avaz avaz oldu ama halen, “Din, kitap” denilerek hipnotize edilmiş bir güruh tarafından şakşaklanan bir iktidar var.

Hadi 2021 ye kısacık bir bakalım:
Ülkenin döviz kurlarının sabitlenmediği zaman nelere sebebiyet verdiğini acı acı yaşadık. Savaşlar artık sadece silahla olmuyor ne yazık ki. İktidarı elinde tutanların en ufak bir söylemiyle fırlayan Amerikan Dolar’ının bizleri zam bombardımanına tutması bunun en büyük kanıtı. Alım gücümüz bitti. Savaştan çıksak bu kadar vahim bir halde olurduk.

Katar denilen minnacık bir ülke, bizlerin sahip olduğu tüm ulusal iştiraklerimizi bir bir elimizden satın aldı.

Hukuk ve adalet bütün seslenmelere rağmen kayıplığına devam etti.
İktidar mensuplarını yazmaya gerek yok. Yaşanan tüm kötülüklerin sebebine sürekli olarak palazlanacak şeyler buldular kendilerine. Haa tabi bütün yaşananların suçlusu hep muhalefet partileri ve liderleri!.. Nedenini hepimiz biliyoruz, iktidar partisi bugün seçim olsa büyük bir hezimet yaşayacak.

Ekonomik olarak gelişmiş ülkelerin gençleri, tatil ve araba gibi şeyler yaşarken bizim gençlerimiz okula harçlıksız gidiyor ve hepsi tüm bu yaşananlara karşı öfkeli. Bir an önce seçime gidilsin ve sandıklar kurulsun diye bekliyorlar yada hayallerini yaşamak için kavimler göçü gibi bu ülkeden kaçıp gidiyorlar
2022 de kaçınılmaz en büyük gerçek artık seçimlerin yapılma zorunluluğudur. Erken seçim mi olur, baskın seçim mi olur bilemem ama ülkemizde artık iktidar partisinin değişmesi şapşart olmuştur. Paramızın değerinin Afgan Afganisi’nin bile karşısında mum gibi erimesi trajik bir olaydır ve AKP iktidarı için bu yıl artık gitme vaktidir. Şahsi menfaatleri bir kenara bırakıp, ülkeyi düzlüğe çıkarmak için yapmaları gereken de tam olarak budur. Amerikan Doları tepeye çıkartılıp sonra minik bir aşağı çekildiğinde içinde bulunduğu duruma vahlamak yerine halay çekenlerle seçim kazanacağını sanıp avunmak sadece çölde serap görme ile eş olur.

Erzurum’da ki iktidar partisi il başkanı ve belediye başkanı. Bugün ülke gündemine bir dokundum diye sizi unuttum sanmayın ve sakın gönül koymayın bana. Siz şimdilik, “Durmak yok, halaya devam” diyenlerle avunun. Aklımdasınız, yüreğimdesiniz..
Son olarak, 2022 ülkemize her türlü güzellikleriyle gelsin. Talanın, yalanın, adaletsizliğin bittiği; umutların yeşermeye başladığı, yaşamaya çalıştığımız değil yaşadığımız güzel günlerin başladığı bir yıl olsun.

Bilgiyle kalın…