KÖŞE YAZISI
Giriş Tarihi : 28-12-2021 15:34   Güncelleme : 28-12-2021 17:16

Büyükşehir Belediyesi'nde ZAFER çığlıkları atan kim?

Yazıma başlamadan önce bir kavram açıklayıp konuya öyle başlayayım dedim. Bu kavram Osmanlıca ve derin anlamları olan bir kavram. Bu kavrama ve anlamına bir bakalım. “İsâr: Benim değil onun olsun. Bende var onda da olsun. Bende yok ama onda olsun. Onun yok, bende olmasın.”

Büyükşehir Belediyesi'nde ZAFER çığlıkları atan kim?

Yazıma başlamadan önce bir kavram açıklayıp konuya öyle başlayayım dedim. Bu kavram Osmanlıca ve derin anlamları olan bir kavram. Bu kavrama ve anlamına bir bakalım. “İsâr: Benim değil onun olsun. Bende var onda da olsun. Bende yok ama onda olsun. Onun yok, bende olmasın.”  

Buradan yola çıkıp Erzurum Büyükşehir Belediyesinin geldiği durumu anlatacağım. Malumumuz belediye de yolsuzluk iddiası ile bir kişi görevinden el çektirildi. Şimdi elimizde yasal bir belge olmadığı için şahsın ismini söylemek istemiyorum. Neticede hukuken suçluluğu ispat edilene kadar herkes masumdur. Sevmediğim bir zihniyet dahi olsa, hak hukuk konusu olunca bundan asla taviz vermem ve vazgeçmem. İspat edilirse yazacağımdan da asla şüpheniz olmasın. 

Her neyse, sonuç itibariyle bu kişinin bir kısım imkânları da elinden alındı. Kafamı karıştıran bu şahsın görevden alındığı yazısı insan kaynakları birimine gitmeden, sadece dört kişinin bilmesine rağmen nasıl olur da bir medya patronuna ulaşır. Belediyenin içinden dışarıya kim AYNA tutuyor? Usul şu değil midir? Karar yazılır gerekli daireye verilir ve sonra kurum personelleri dâhil tüm kamuoyu bilgilendirilir. 

Tekrar söylüyorum bunların hiçbiri umurumda değil. Sistemleri ve içinde oldukları yolsuzlukları çok iyi biliyorum. Neyi paylaşamadıklarını ve neden birbirlerine operasyon çektiklerini anlama kısmı insanı tedirgin ediyor. Siz nasıl insanlarsınız yahu, siz de hiç utanma arlanma yok mu? Milletin malını paylaşamayınca ayarladığınız medya patronlarıyla birbirinize operasyon çekiyorsunuz. 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen. Soruma cevap vereceğinizi düşünerek soruyorum. Siz dâhil dört kişinin bildiği bu olay, nasıl oldu da işlem evrakı ve sizler henüz odadan çıkmadan birilerine servis edildi. Bu nasıl bir AYNAdır ki mahremi bile gösterir. Kendinize gelin efendiler! Madem yolsuzlukları temizleyeceksiniz, herkesi gözden geçirin. İçinizdeki bütün haramzadeleri temizleyin de inandırıcılığınız olsun.

Yazık günahtır bu güzel yurttaşlara. Mehmet Sekmen tekrar tekrar söylüyorum. Birileri “ZAFER” çığlığı atmaya başlamış. Bence o çığırtkanları bulun ve gereğini yapın. Bizler, bu olayın “Erzurum Şeytan Üçgeninde” kaybolmasına izin vermeyeceğiz, siz de vermeyin. 

Olayın takipçisi olacağız elbette ama bizlere de yazık günah. Bir değil, iki değil bu olaylar, hangi birini takip edelim? AKP İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve şehrin milletvekilleri siz de bu olaylara artık kayıtsız kalmayı bırakıp üstüne üstüne gidin. Bu şehir ve bu şehrin insanları sahipsiz değil.  Belediyede yolsuzluğu yapanlar kadar göz yumanlarda vebal altındadır. Kendinize gelin efendiler, bu devran böyle gitmez ve gitmeyecek sizde biliyorsunuz. 

Sözümün başında bahsettiğim o isâr kelimesi var ya sizde, “Benim değil onun olmasın. Ben de var onda olmasın. Ben de yok ama onda da olmasın. Onun yok, ben de olsun.”mantığıyla yurttaşa karşı tamda böyle tersinden işliyor. Allah sizlere vicdan versin.

Bilgiyle kalın...