SİYASET
Giriş Tarihi : 15-08-2021 12:15   Güncelleme : 15-08-2021 12:15

Ayrımcı siyasetin ezberini bozuyoruz!

İYİ Parti Erzurum Kadın Politikaları başkanı Esra Akpınar, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ayrımcı siyasetin ezberini bozuyoruz!

AJANS DOĞU - Göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Akpınar, gazetemize açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada; "İl Başkanımız Sayın Melih Kırkpınar beyefendinin bu görevi tevdi ettiği günden beri hız kesmeden çalışmalara devam ediyoruz. Amacımız kadınların ev toplantılarıyla kalmayıp, aktif siyasette de söz sahibi olmasını sağlamak."

Kadınları Sadece Oy Potansiyeli olarak gören zihniyete karşıyız

"Birileri gibi kadınları oy olarak görmüyoruz. Bizim için birey olarak her kadın siyasetin bir parçası hatta merkezi olmalıdır. Aktif olmayan görevlerle geri planda tutulan ayrımcı siyasetin ezberini bozuyoruz. Partimize katılımın her gün arttığı bu süreçte, kadın politikalarımızın etkisi çok fazla. Ben ve teşkilatlarım gece gündüz demeden yollardayız. Kapı kapı dolaşıp hem sorunları dinliyor ve hem de kadının siyasetteki önemini anlatıyoruz. Nitekim Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in başarısı bunun en büyük öreneğidir."

Sorun üreten, ayrıştıran ve şikayet eden olmayacağız

"İYİ Parti'de eşitlik ilkesi, istişare kültürüyle kendini ıspatlamıştır. Daha önceden farklı partilerde görev almış ve emek vermiş kadınlarımız. partimizde bu durumu gördüklerinde şaşkınlık içinde kalıyorlar. Çünkü önemli kararlar alındığında fikirlerine dahi başvurulmamış. Bizim partimizde en basit bir olaydan en önemli bir karara kadar, kadının fikri belirleyici unsurdur. İnsanımız bize inanıp güveniyor. Hangi kapıyı çalsak bizi gördüklerine memnun olan vatandaşlarımız bunun en büyük ıspatıdır. Biz sorun üreten, ayrıştırma yapan ve sürekli şikayet eden siyasetin parçası olmayacağız. Sorun çözen, birleştiren ve hizmet eden anlayışla, halkın refahı için çalışmaya devam edeceğiz." diye açıklamalarda bulundu.