SİYASET
Giriş Tarihi : 05-12-2021 15:58   Güncelleme : 05-12-2021 15:58

AYDIN: "İYİ PARTİ'NİN VARLIĞI BÜTÜN PARTİLERE DE İYİ GELDİ"

AYDIN: "İYİ PARTİ'NİN VARLIĞI BÜTÜN PARTİLERE DE İYİ GELDİ"

AYDIN:

AYDIN: "İYİ PARTİ'NİN VARLIĞI BÜTÜN PARTİLERE DE İYİ GELDİ"

 

 

 

AJANS DOĞU - İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "İYİ Parti, var olan kadrolarıyla iktidara yürüyor ve bunun arkasında bir gelecek planlaması var. Bunu yapan, bu kadrolara öncülük eden liderimizin Türk siyasetinde bugüne kadar var olmayan emeğe dayalı, alın terine dayalı bir siyaset anlayışını Türkiye’ye bir temel kabul haline getirmesi, neredeyse İYİ Parti’nin varlığı, bütün partilere de iyi geldi" dedi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, partisinin Ankara'daki üye katılım toplantısında konuştu. Aydın, İYİ Parti üye sayısının 470 bini yakaladığını söyledi ve "Şu anda belde, köy ve mahalle teşkilatlanmasıyla ciddi yol alan bir siyasi partidir. Belde teşkilatlanmamızı neredeyse tamamladık. Mahalle teşkilatlanmamız ise şu anda yüzde 65’ler düzeyinde. Köy teşkilatlanmamız da yüzde 40’ın biraz üzerine çıktı. Önümüzdeki altı ayı, bunları tamamlamak üzere projelendirmiş durumdayız" açıklamasını yaptı. Aydın şunları söyledi:

"BU SİYASAL HAREKET TÜRKİYE'NİN UMUDU”

"Ülkeyi yönetenlerin en büyük silahı haline gelmiş olan adaletin bir kılıç olarak insanların üzerinde sallandığı, korkuyla sindirilmiş toplumun bütün kesimlerinin meramlarını bile anlatmaktan çekindiği bir dönem içerisinde, bu şartları kabullenmiş ve bu şartlara yenik düşerek insanlar için en çok lazım olan umudun ortadan kalktığı bir dönemde, bir kadın liderin öncülüğünde başlayan bu siyasal hareket, bugün Türkiye’nin umudu ve iktidarın tek alternatifi olan bir parti haline dönüşmüştür. 

"İYİ PARTİ'NİN VARLIĞI, BÜTÜN PARTİLERE DE İYİ GELDİ"

Bugün siyaset yeniden oluşuyor. İYİ Parti, var olan kadrolarıyla iktidara yürüyor ve bunun arkasında bir gelecek planlaması var. Bunu yapan, bu kadrolara öncülük eden liderimizin Türk siyasetinde bugüne kadar var olmayan emeğe dayalı, alın terine dayalı bir siyaset anlayışını Türkiye’ye bir temel kabul haline getirmesi, neredeyse İYİ Parti’nin varlığı bütün partilere de iyi geldi.

Onlar, 19 senedir meydana gelen uyumanın, şartlara karşı sadece seçim döneminde ortaya çıkarak hiçbir çalışma yapmadan seçime kadar var olan dönemdeki bütün alanı bugün ülkeyi yöneten iktidar partisine terk etmiş olmaları, bugün Türk siyasetinin bu noktaya gelmesindeki en büyük noktayı oluşturmuştur. Ama İYİ Parti, bunları yerle bir etmiştir.

Bugüne kadar Türk siyasetinde olmayanlar oldu. Meclis’in kürsüsünde oluşturulmuş olan, milletin kürsüsü adıyla bütün ezilen kesimlerin sözcülerine oradan imkan ve fırsat verilmesi, bir liderin bugüne kadar Türkiye’de yaptığı bir olay değildir. Artık hakkı gasp edilenlerin ayağa kalktığı, hak aramaya başladığı bir döneme girdik. Bunun fitilini ateşleyen partinin adı da İYİ Parti’dir.

"ŞU ANDA PARTİMİZİN ÜYESİ, 470 BİN RAKAMINI YAKALADI"

Şu anda partimizin üyesi, 470 bin rakamını yakaladı. Bu yılın sonuna kadar illere verdiğimiz kotalar var. O kotalara bağlı olarak bütün il teşkilatlarının Türkiye çapında muazzam bir çalışması var. Biz, üye olmayı sadece bir katılım olarak görmüyoruz. Biz, üye olmayı, Türkiye’nin geleceğine el koyma iradesi koyan insanların bu konuda bir atılımı olarak görüyoruz. Sizler de bugün bizlerin arasına katılarak bizlere güç kattınız. İYİ Parti, sadece üye yapma mekanizmasıyla değil şu anda belde, köy ve mahalle teşkilatlanmasıyla ciddi yol alan bir siyasi partidir. Belde teşkilatlanmamızı neredeyse tamamladık. Mahalle teşkilatlanmamız ise şu anda yüzde 65’ler düzeyinde. Köy teşkilatlanmamız da yüzde 40’ın biraz üzerine çıktı. Önümüzdeki altı ayı, bunları tamamlamak üzere projelendirmiş durumdayız."