Ajans Doğu
HV
03 EKİM Pazartesi 03:55
Advert

AKP ERZURUM’DA SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-09-2022 13:35   Güncelleme : 09-09-2022 14:08
AKP ERZURUM’DA SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

Geçen hafta,  AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün makam aracı olarak kullandığı 25**525 plakalı aracın şoförünün adına kayıtlı olduğu iddia edilmişti. Parti bütçesiyle alınan aracın, il başkanının şoförünün üstüne kayıtlı olduğu iddialarını AKP kanadı yalanlamamış, il yönetiminden bazı isimler olayı doğrulamıştı.

 

AJANS DOĞU - AKP Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün makam aracı olarak kullandığı, parti bütçesinden alındığı iddia edilen lüks aracın, makam şoförünün üzerine kayıtlı olduğunun anlaşılmasının ardından, çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı. Öz'ün belediyede daire başkanı olduğu dönemde kullandığı lüks makam aracının da şoförün üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta il başkanının makam aracının makam şoförünün üstüne kayıtlı olduğu iddia edilmiş,  il yönetiminden bazı isimler olayı doğrulamıştı. İl başkanının şoförü Zafer Sait Şimşek, “Ben bu konuda asla kimseye bir şey söylemek istemiyorum” demişti.

Önceki araçta şoföre kayıtlı

Parti bütçesinden alındığı iddia edilen aracın neden şoför üzerine kaydedildiği tartışmaları sürerken AKP Erzurum il başkanı Mehmet Emin Öz’ün, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde Daire başkanlığı yaptığı dönemde kullandığı, KİA marka aracın da şoförünün üzerine kayıtlı olduğu  iddia edildi. AKP’li isimler olayı yalanlamadı.

AdminAdmin

YORUMLAR