ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 07-04-2022 13:19   Güncelleme : 07-04-2022 13:24

75 YAŞINDAKİ YENGESİNİ ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ

75 YAŞINDAKİ YENGESİNİ ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ

 Iğdır’da bir kişi, misafir olarak gittiği amcasının evinde amcasının 75 yaşındaki eşini haberleri/altin" class="taglink" title="altın Haberleri">altın bilezikleri için öldüresiye dövdü. Daha sonra bayılan yaşlı kadının elini ve ağzını koli bandı ile bantlayıp evdeki altın bilezikleri alarak evden kaçtı.

 

AJANS DOĞU - Olay, Tuzluca ilçesi Çıraklı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Ankara’da yaşayan C.A. (35), kısa süre önce Iğdır’a geldi. Avşar, Tuzluca ilçesi Çıraklı köyünde oturan amcası H. A.'nın yanına gitti. C.A., 11 Mart günü amcasının ilçeye gitmesi ile korkunç planını devreye soktu. İddiaya göre C.A., yengesi S.A.'nın (75) elini ve ağzını koli bandı ile bağlayıp öldüresiye dövdü. Yengesinin bayıldığını gören C.A., yaşlı kadına ait evdeki altın bilezikleri alarak kaçtı.

Yediği dayak sonrası bayılan ve belli bir süre sonra kendisine gelen S.A., ağzındaki koli bandından kurtulup bağırarak komşularından yardım istedi. S. A'nın çığlıklarını duyan komşuları eve geldiklerinde S.A’nın ellerinin bağlı olduğunu gördü. Komşular, S.A.'nın ellerini çözüp, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. 10 çocuk annesi S.A., gelen ambulansla Tuzluca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen S.A. ile eşi H.A., jandarmaya gidip yeğenleri C. A’dan şikayetçi oldu.

Tuzluca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan C. A., jandarmanın düzenlediği operasyonla Ankara'nın Mamak ilçesinde saklandığı evde yakalandı. C.A., ifadesinde evden kaçtıktan sonra Kars'ın Kağızman ilçesine giderek altınları bozdurduğunu, buradan da Ankara'ya geçtiğini söyledi. Bozdurduğu altınların parasını harcadığını belirten C.A., Ankara'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Orhan BAKIRCIOrhan BAKIRCI