SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2022 10:12   Güncelleme : 28-02-2022 10:19

6 PARTİDEN ORTAK PAYLAŞIM

6 PARTİDEN ORTAK PAYLAŞIM

AJANS DOĞU - CHP, İYİ Parti Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, ve Saadet Partisi’nin genel başkanları, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerisinin ayrıntılarını yarın ortak bir toplantıyla kamuoyuna açıklayacak. Altı siyasi parti, yarınki toplantının duyurusunu sosyal medya hesaplarında ortak bir paylaşımla yaptı. Yarınki toplantı “Dünün değil, bugünün değil yarının Türkiye’si” notuyla duyuruldu.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerisi üzerindeki çalışmasını tamamlayan altı siyasi partinin genel başkanları ilk kez 12 Şubat’ta bir araya gelmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel’deki tesislerinde akşam yemeğinde buluşmuştu.

Altı genel başkan, yarın da Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerisinin ayrıntılarını ortak bir toplantıyla kamuoyuna açıklayacak. Altı siyasi parti, yarınki toplantının duyurusunu bugün sosyal medya hesaplarında ortak bir paylaşımla yaptı. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” başlıklı yarınki toplantı “Dünün değil, bugünün değil yarının Türkiye’si” notuyla duyuruldu. Duyuruda altı siyasi partinin de amblemine yer verildi.

 

Orhan BAKIRCIOrhan BAKIRCI